Aktualności

Bezpieczeństwo w trakcie pandemii COVID-19

31 sierpnia 2021
 1. W związku z wydłużeniem przerw na dezynfekcję wprowadzono inne godziny działania dla każdej z sal, tak aby się nie mijać z innymi klientami, dlatego bardzo prosimy o punktualność i nie przyjeżdżanie zbyt wcześnie.
 2. W każdej sali i korytarzu jest oczyszczacz powietrza wyposażony w funkcję eliminowania wirusów, bakterii i szkodliwych związków chemicznych. Są one uruchomione przez cały czas otwarcia gabinetu.
 3. Do odwołania została wyłączona z użytku poczekalnia dla rodziców.
 4. Do gabinetu wchodzi samo dziecko (w wyjątkowych sytuacjach m.in. rozpoczynanie terapii, lęk u dziecka,  rodzic może być z dzieckiem na sali).
 5. Rodzic wchodzący do gabinetu musi być w maseczce.
 6. Wszystkie osoby wchodzące do gabinetu zobowiązane są do dezynfekcji rąk. Środki do dezynfekcji są dostępne w gabinecie.
 7. Dzieci przyjeżdzające na terapię muszą być przebrane w czyste ubrania (koszulka, spodenki i skarpetki) lub przebrać się na miejscu.
 8. W zajęciach może uczestniczyć tylko dziecko zdrowe (bez kaszlu, kataru, temperatury powyżej 37,5). W razie wątpliwości terapeuta może zmierzyć dziecku temperaturę w gabinecie termometrem bezdotykowym.
 9. Opiekun przywożący dziecko powinien być zdrowy, bez objawów choroby.
 10. W celu ograniczenia przenoszenia ewentualnego wirusa na kubkach prosimy, by każde dziecko na zajęcia przywoziło swoją wodę do picia (w bidonie lub butelce).
 11. Po zakończonych zajęciach, prosimy o czekanie na dziecko pod gabinetem.
 12. Podczas przerw terapeuci dezynfekują sprzęty po każdym dziecku. Część sprzętów będzie ma pokrowce, które są wymieniane po każdym dziecku i prane. Hamaki używane są tylko raz dla jednego dziecka i potem prane.
 13. Wszelkie rozmowy i pytania do terapeutów bardzo prosimy kierować po zajęciach przez sms. Terapeuta jak tylko będzie to możliwe odpowie po zakończonej pracy.
 14. Rodzic zobowiązuje się do poinformowania terapeuty lub właściciela gabinetu o każdym przypadku kontaktu z osobą chorą na COVID-19 lub objętą kwarantanną.
 15. Rodzic jest świadomy, że mimo zastosowania środków ochronnych i zapobiegawczych zgodnych z wytycznymi GIS dla placówek terapeutycznych może dojść do zakażenia wirusem SARS-Cov-2 oraz rozumie i w pełni akceptuje to ryzyko.

®2015 Terapis.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.