Specjaliści

dr Sandra Krajczy (właściciel i terapeuta)

Terapis – Wspomaganie Rozwoju Dziecka powstało z pasji, którą odkryłam podejmując pierwsze wybory edukacyjne. Prawie 20 lat zdobywania wiedzy o rozwoju dziecka, zaburzeniach, chorobach, niepełnosprawności, metodach terapeutycznych… do tego kilkanaście lat pracy terapeutycznej z dziećmi, bycie nauczycielem akademickim i co najważniejsze – doświadczenie bycia mamą.

To wszystko sprawiło, że pasja ta przerodziła się w sposób na życie, bo właśnie praca z dzieckiem, pomoc w pokonywaniu jego trudności, wspomaganie jego rozwoju, daje mi największą zawodową satysfakcję i radość.

Kim jestem?

 • Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Wydział Studiów Edukacyjnych, Zakład Pedagogiki Specjalnej);
 • Magister pedagogiki specjalnej, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Studiów Edukacyjnych;
 • Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej z kwalifikacjami do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej;
 • Terapeuta TUS (Trening Umięjętnosci Społecznych)
 • Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej;
 • Terapueta IAS Johansen (Indywidualna Stymulacja Słuchu)
 • Terapeuta ręki
 • Certyfikowany instruktor Masażu Shantala oraz instruktor Masażu Shantala Body Touch;
 • Terapeuta Metody Dobrego Startu
 • Terapeuta Ruchu Rozwijającego W. Sherborne

W TERAPIS prowadzę diagnozy z zakresu integracji sensorycznej, diagnozy IAS Johansen oraz zajęcia z zakresu integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej i treningu umiejętności społecznych. Prowadzę również konsultacje z rodzicami i terapeutami oraz koordynuję i współpracuję z terapeutami przy układaniu planów terapeutycznych oraz planowaniu zajęć wszystkich dzieci objętych terapią w placówce.

W czasie wolnym jeżdżę konno, chodzę na długie wycieczki z psem, uprawiam ogród oraz poszerzam swoją wiedzę w zakresie komunikacji międzyludzkiej, zdrowego trybu życia i odżywiania.

mgr Marek Ćwikła

 • Magister fizjoterapii
 • Terapeuta integracji sensorycznej
 • Pedagog specjalny
 • Terapeuta TUS
 • Terapeuta metody behawioralnej
 • Terapeuta ręki
 • Terapeuta Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
 • Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej
 • Członek Polskiego Stowarzyszenia Fizjoterapeutów

W TERAPIS prowadzę  zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Pracuje także w szkole z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W pracy kieruje się wyrozumiałością, miłą atmosferą oraz indywidualnym oraz elastycznym doborem metod do dziecka i jego aktualnych potrzeb.

Prywatnie jestem ojcem ceniącym sobie aktywny tryb życia oraz podróże.

mgr Eliza Idczak

Jestem pedagogiem, prowadzącym w Terapis zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Dodatkowo, po ukończeniu studiów pedagogicznych o specjalności „edukacja elementarna i terapia pedagogiczna” na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, rozpoczęłam pracę w szkole podstawowej jako nauczyciel wczesnoszkolny.

Swoje doświadczenie uzupełniłam kursem Terapii Ręki I i II stopnia oraz szkoleniem „Wspomaganie rozwoju dziecka ze specyficznymi problemami w nauce – Szkolny Program Interwencyjny Sally Goddard Blythe oparty o integrację odruchów oraz ocenę neuromotorycznej gotowości do nauki testem przesiewowym INPP”. Na bieżąco biorę też udział w innych szkoleniach i webinariach pedagogiczno-terapeutycznych.

Pracując z dziećmi kieruję się akceptacją, wsparciem i zrozumieniem. Nieustannie zapoznaję się z nowościami rynku pedagogicznego i psychologicznego, by sprawnie reagować oraz dostosowywać swoje metody pracy, tworząc dziecku przestrzeń, gdzie jego praca przyniesie pożądany efekt.

Prywatnie miłośniczka grubych książek i rowerowych wycieczek.

mgr Marta Korek

 • Ukończyłam studia I stopnia , na kierunku pedagogika specjalna, wspierająca uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi  na UAM w  Poznaniu
 • Ukończyłam studia  II stopnia, na kierunku pedagogika, wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe na UAM w Poznaniu
 • Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej z kwalifikacjami do diagnozowania, planowania i prowadzenia terapii integracji sensorycznej
 • Terapeuta TUS (Trening Umiejętności Społecznych)
 • Terapeuta ręki
 • Nauczyciel wspomagający w Poznańskiej szkole

W szkole opiekuje się dziećmi ze spektrum autyzmu, wspomagam jak i wspieram  ich proces edukacyjny. Czuwam nad tym by formy jak i metody  pracy były dostosowane do ich potrzeb.

W gabinecie prowadziłam terapie pedagogiczną, byłam dłuższy czas drugim terapeutą na TUS (Trening Umiejętności społecznych) obecnie prowadzę zajęcia  z Integracji Sensorycznej (SI).

W wolnym czasie lubię przeczytać babską książkę, czy w gronie rodzinnym spędzić czas przy grach planszowych, kartach lub też obejrzeć dobry film lub serial.

mgr Magdalena Nowak

Jestem terapeutą integracji sensorycznej, specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, nauczycielem wczesnoszkolnym, terapeutą ręki, instruktorem masażu Shantala.

Skończyłam studia pedagogiczne o specjalizacji wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna  oraz terapia pedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Później dokształcałam się na studiach podyplomowych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz integracji sensorycznej. Praca z dzieckiem jest nie tylko moim zawodem, ale również pasją, dlatego wykonuję ją już 18 lat. Staram się  też poszerzać swoją wiedzę i umiejętności na różnych kursach i szkoleniach, m.in. Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, wczesnego wspierania logopedycznego, Metody Dobrego Startu, integracji odruchów. Często korzystam z metodyki pedagogiki zabawy, żeby zajęcia dla dziecka były nie tylko pracą, ale również przyjemnością. Prywatnie jestem mamą dwóch synów. W wolnym czasie lubię czytać, oglądać filmy, śpiewać i grać na instrumentach.

mgr Alicja Pietrzycka

Jestem pedagogiem specjalnym. Ukończyłam studia z pedagogiki specjalnej oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuję w szkole jako nauczyciel wspomagający. Ukończyłam kurs z terapii ręki oraz trening umiejętności społecznych. Posiadam również szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. W pracy najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka i indywidualne podejście do jego potrzeb i podążanie za nimi w stawianiu celów rozwojowych i terapeutycznych. Podczas zajęć z dziećmi stosuję różnorodne metody pracy, dostosowując je do aktualnych potrzeb rozwojowych i terapeutycznych dziecka. Moim zainteresowaniem jest poszerzanie wiedzy i rozwój własnych umiejętności dotyczącej pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prywatnie uwielbiam piesze wędrówki oraz spotkania rodzinne i z przyjaciółmi.

W TERAPIS prowadzę:

 • Trening umiejętności społecznych,
 • Zajęcia z zakresu komunikacji interpersonalnej,
 • Zajęcia z zakresu terapii funkcji słuchowych oraz koncentracji uwagi,
 • Terapię ręki oraz funkcji wzrokowych,
 • Gry i projekty rozwijające kompetencje społeczne,
 • Terapię pedagogiczną.

mgr Paula Zaborniak

Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą integracji sensorycznej, rewalidatorem, nauczycielem wspomagającym.

Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe na kierunku edukacja i rewalidacja osób ze spektrum autyzmu w Instytucie Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Mam także ukończony III stopniowy kurs doskonalący z zakresu terapii behawioralnej dzieci z autyzmem.

Na co dzień pracuję z dziećmi i młodzieżą z różnymi ciekawymi wyzwaniami rozwojowymi. Moja praca, wymaga ode mnie dużej otwartości  i elastyczności, dlatego też do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, okazując mu zrozumienie, troskę i empatię. W pracy terapeutycznej zawsze dbam o dobrą relację z dzieckiem, ponieważ uważam ją za bazę prawidłowego i harmonijnego rozwoju każdego człowieka.

Nie wyobrażam sobie żadnej pracy bez uczucia pasji, dlatego wszystkie podejmowane przez siebie działania traktuję jak hobby, które stale rozwijam, aby móc jak najlepiej pomóc dzieciom i ich rodzinom.

Prywatnie: miłośniczka górskich wędrówek, wycieczek rowerowych oraz gier planszowych  i dobrego jedzenia.

mgr Martyna Zyska

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika, specjalność edukacja elementarna i język angielski oraz studia II stopnia na kierunku terapia pedagogiczna z arteterapią na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam studia podyplomowe z Integracji Sensorycznej.

W TERAPIS prowadzę zajęcia z zakresu integracji sensorycznej. Pracuję także w szkole jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Stale poszerzam swoją wiedzę oraz umiejętności na różnych kursach oraz szkoleniach. Podczas zajęć wybieram metody pracy, które odpowiadają na aktualne potrzeby rozwojowe i terapeutyczne dziecka. Staram się, aby zajęcia były dla dziecka nie tylko pracą, ale również przyjemną zabawą.

Prywatnie jestem miłośniczką książek, dalekich podróży oraz gier planszowych.

®2015 Terapis.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.